• Franek Herkt na turnieju BRD
          • Turniej BRD

• W dniu 28 kwietnia udaliśmy się do Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolsztynie na Turniej BRD. Turniej jest organizowany przez Komendę Powiatową Policji w Wolsztynie. Celem Turnieju BRD (Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego) jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Turniej składał się z dwóch etapów: testów teoretycznych oraz jazdy praktycznej rowerem po torze przeszkód. Jesteśmy zadowoleni z naszego udziału, ponieważ zdobyliśmy puchar za drugie miejsce. Skład naszej drużyny tworzyli Aleksandra Janus, Hanna Weigt, Franek Herkt oraz Franek Kornyło. Brawo!

Autor: Sebastian Tomys Foto: Sebastian Tomys

• Prace na lekcji geografii.
          • Lekcja geografii

• Na lekcjach geografii  uczniowie klasy 5 poznawali krajobrazy Polski: ich charakterystyczne cechy, życie i zwyczaje mieszkańców regionów, a także wybrane atrakcje turystyczne. Następnie wykonali tematyczne  plakaty. Zadanie to kształtowało poczucie dumy z faktu, że mieszkamy w tak pięknym kraju, o szerokim dziedzictwie przyrodniczym i kulturowym. Dzięki temu  uczniowie poszerzyli swoją wiedzę, zainteresowali innych. Sama praca przyniosła im dużo radości i dała satysfakcję.

Autor:  Monika Maksimczyk Foto: Monika Maksimczyk

• Julia Janczewska i Anna Łukaszewska
          • Konkurs

• Dnia 24 kwietnia 2023 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wolsztyn odbył się finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Mali Recytatorzy". Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Ania Łukaszewska z kl. V i Julia Janczewska z kl. VII, które wcześniej przeszły przez etap gminny konkursu. W bibliotece zebrali się najlepsi recytatorzy z całego powiatu wolsztyńskiego i oceniani byli w trzech kategoriach: kl. I-III, IV-VI i VII-VIII. Poziom był bardzo wysoki. Nasza uczennica Julia Janczewska została jednym z trzech laureatów konkursu w kategorii klas VII-VIII.

Autor: Julia Janczewska Foto: Iwona Janczewska

• Dzień Ziemi - szkoła Chobienice
          • Dzień Ziemi

• 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Święto zostało ustanowione już w 1970 roku w Stanach Zjednoczonych. Przyczyną była katastrofa ekologiczna, która wydarzyła się w 1969 r. u wybrzeża USA. W wyniku uszkodzenia platformy wiertniczej do oceanu wpłynęło nawet kilkaset tysięcy galonów ropy naftowej. To wydarzenie spowodowało, że politycy wprowadzili wiele zmian prawnych, które miały na celu chronić naturalne zasoby Ziemi oraz zakładały walkę z postępującymi zmianami klimatu.

Nasza szkoła także włączyła się w obchody tego święta. W piątek zakasaliśmy rękawy i wszyscy sprzątaliśmy naszą miejscowość. Dzięki temu będzie czysto i przyjemnie.

Autor: Julia Janczewska Foto: Monika Bartkowiak, Marysia Tomińska

• Julia Janczewska, Kornelia Adamczak, Anna Łukaszewska
          • Mali recytatorzy

• Dnia 13 kwietnia 2023 roku trzy uczennice (Kornelia Adamczak z kl. IV, Ania Łukaszewska z kl. V i Julia Janczewska z kl.VII) reprezentowały naszą szkołę w gminnych eliminacjach Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Mali Recytatorzy", które odbyły się w GOK-u. Tego dnia 30 uczniów z naszej gminy zaprezentowało swoje umiejętności. Komisja oceniała recytatorów w dwóch kategoriach: klasy IV-VI i klasy VII - VIII. Wśród sześciu nominowanych do finału konkursu znalazły się dwie nasze uczennice: Ania i Julia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

Autor: Julia Janczewska Foto: Iwona Janczewska

• Dzień bez plecaka w szkole ZSPiP Chobienice
          • Dzień bez plecaka

• W czwartek, 30 marca 2023 roku, w naszej szkole zorganizowano „Dzień bez plecaka”. Uczniowie  mogli uruchomić swoją wyobraźnię i zabrać książki oraz zeszyty w czymkolwiek chcieli, tylko nie w plecaku. W szkole pojawiły się więc wózki dla lalek, auta, kartony po pizzy, wiadra, kosze czy też turystyczne lodówki. Wszystkim ten dzień bardzo się spodobał i był świetną odskocznią od szkolnej rutyny. Mamy nadzieję, że więcej takich projektów zagości u nas w szkole.

Autor: Wiktoria Dąbrowska Foto: Monika Bartkowiak, Marysia Tomińska