• Powitanie wiosny w szkole ZSPiP Chobienice
          • Powitanie wiosny

• 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Wiosny. O godzinie 9.00 zebraliśmy się na boisku szkolnym, aby najpierw wysłuchać wierszy i piosenek przygotowanych przez najmłodszych oraz rozwiązać zadania związane z tą porą roku, a potem wyruszyć barwnym korowodem przez wieś, dźwiękami i okrzykami przeganiając zimę. Mimo drobnego deszczu w znakomitych nastrojach wróciliśmy na boisko, by spalić marzannę i usmażyć kiełbaski przy ognisku. Dzień zaliczamy do udanych :)

Autor: Julia Janczewska Foto: Monika Bartkowiak

• Dzień św. Patryka w szkole Chobienice
          • Dzień św. Patryka

• W dniu 17.03.2024r. na świecie obchodzony jest dzień świętego Patryka, patrona Irlandii. Jest to święto o charakterze religijno-narodowym, jego symbolem jest kolor zielony nawiązujący do koniczyny i krajobrazu wyspy. Święty Patryk sprowadził na wyspę chrześcijaństwo i za pomocą trójlistnej koniczyny wyjaśnił Irlandczykom istotę i tajemnicę Trójcy Świętej. W tym dniu wszyscy jesteśmy trochę Irlandczykami. W miniony poniedziałek również w naszej szkole poczuliśmy się jak na wyspie, ponieważ ubraliśmy się na zielono i dzięki temu nie byliśmy pytani w czasie lekcji na ocenę.

Autor: Wiktoria Rybicka Foto: Marysia Tomińska, Monika Bartkowiak

• Narada dyrektorów w ZSPiP Chobienice
          • Narada dyrektorów

• W dniu dzisiejszym tj. 14 marca na terenie naszej szkoły gościliśmy dyrektorów szkół i przedszkoli powiatu wolsztyńskiego na naradzie Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatura w Lesznie.

Autor: Sebastian Tomys Foto: Sebastian Tomys

• Rekolekcje w szkole ZSPiP Chobienice
          • Rekolekcje

• Od 11 do 13 marca br. przeżywaliśmy czas Rekolekcji Wielkopostnych, podczas których poznawaliśmy Cuda Bożej Miłości. Odwiedziły nassiostry Urszulanki z Pniew, które zapewniły nam ciekawe spotkania. Pierwszego dnia starsi uczniowie udali się do kościoła, by wziąćudział w drodze krzyżowej, w tym samym czasie w szkole odbyło się spotkanie sióstr z uczniami klas młodszych. Drugiego dnia w kościele odbywała się adoracja połączona z sakramentem pokuty. Klasa I przygotowała wraz z Panią katechetką przedstawienie pt. "Pierwszy grzech". Natomiast klasa V zaprezentowała tego dnia scenkę pt. "Światowy zjazd demonów". Zwieńczeniem Rekolekcji była wspólna Msza Święta, podczas której podziękowaliśmy siostrom i wręczyliśmy mały upominek.

Autor: Marysia Rzepa Foto: Marysia Tomińska, Monika Bartkowiak

• Filharmonia w szkole Chobienice
          • Filharmonia

• Dnia 5 marca br. w naszej szkole odbył się koncert muzyków z Filharmonii Zielonogórskiej pt."Z zakamarków orkiestry symfonicznej - harfa i tuba". W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas IV-VIII. Na harfie grała pani Natalia, a na tubie pan Zbyszek. Poznaliśmy też budowę tych instrumentów oraz zasady ich działania. Spotkanie z muzyką zaliczamy do udanych.

Autor: Ania Łukaszewska Foto: Marysia Tomińska, Monika Bartkowiak